I.C I.C
784
BLOG

Dziura w ziemi

I.C I.C Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 9

Czy można produkować energię za darmo?

To pytanie wymaga sprecyzowania. Oczywiście każda forma produkcji energii wymaga wydatków na zbudowanie odpowiedniego urządzenia zdolnego do jej produkcji. Mówiąc o „darmowej“ energii mam na myśli koszty związane z jej pierwotnym źródłem i te rzeczywiści mogą być za friko.

W mojej pierwszej notce o darmowej energii

http://pogadanki.salon24.pl/575687,darmowa-energia-przyklad-pierwszy#

podałem przykład takiego zestawu urządzeń do produkcji energii za „darmo“, którego podstawowym elementem był szczelny zbiornik o bardzo dużej objętości.

Jest to wprawdzie nie najtańszy sposób jej produkcji ale z całą pewnością już od dawna dla ludzkości dostępny.

Niestety nasi „naukowcy”, którzy powinni nam taka możliwość jako pierwsi wskazać, dłubią w nosie zamiast zobaczyć jak ta przyroda tak naprawdę funkcjonuje.

Prawdziwy kontakt z rzeczywistością już od dawna zastąpiły im ich teoretyczne dywagacje o matematyczności wszechświata.

Gdyby choć jeden z nich odważył się spojrzeć poza obszar ich matematycznych teorii to zapewne by zauważył, że w przyrodzie dzieją się rzeczy o których się filozofom nie śniło.

Tak też jest w przypadku tego urządzenia które zaproponowałem. Również dla niego istnieją pierwowzory w przyrodzie o których od dawna wiadomo, ale wskutek blednych teorii, nikomu nie przyszło do głowy jak je prawidłowo zinterpretować.


Jednym z takich przykładów jest system jaskiń o nazwie Wind Cave

http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narodowy_Wind_Cave

Jaskinia ta należy do typu tak zwanych jaskiń barometrycznych a więc takich u których na wejściu do jaskini obserwuje się bardzo silne prądy powietrzne o zmiennym kierunku przepływu

W relatywnie krótkich okresach czasu występują tam zmiany tego kierunku i raz panuje tam prąd powietrza w kierunku wnętrza jaskini a raz odwrotnie.

W poniższym artykule jest to dokładnie opisane

http://rubin.rub.de/en/international-edition-2014/mysterious-underworld

Podany jest też w nim przykład pomiarów tego kierunku i siły prądu powietrza na początku roku 2005.

Grafika 1

Oczywiście interpretacja o powiązaniu z ciśnieniem atmosferycznym to tylko cześć prawdy o tym zjawisku. Tak naprawdę kierunek przepływu powietrza nie zależy przyczynowo od ciśnienia atmosferycznego, ale zależny jest od tego co się dzieje w kosmosie. Jeśli spojrzymy na układ planet w dniu 06.01.2005

Grafika 2

to zauważymy że odpowiada on momentowi wejścia Ziemi w koniunkcję z Saturnem oraz przejścia w strefę gdzie grupuje się większość planet US. W efekcie nie tylko wzrosła amplituda oscylacji podstawowych jednostek przestrzeni co zakres wahań tych oscylacji na skutek konstruktywnej i destruktywnej interferencji modulacji tych oscylacji generowanych przez ciała niebieskie.

W efekcie na Ziemi dochodziło do raptownych zmian wartości Tła Grawitacyjnego a tym samym do odpowiednich zmian ciśnienia atmosferycznego.

http://pogadanki.salon24.pl/533643,kiedy-raj-zamieni-sie-w-pieklo

Zmiany te występowały jednocześnie wszędzie tam gdzie mieliśmy do czynienia z przestrzenią wypełnioną gazem a to znaczy że również w głębi Ziemi w obrębie znajdującej się tam jaskini.

W efekcie dochodziło tam do zmian wielkości molekuł gazów a tym samym do zmiany ciśnienia, co powodowało ruch powietrza przy wejściu do jaskini.

Jak widzimy zjawisko to odpowiada dokładnie temu urządzeniu które przedstawiłem w moim artykule, z tą różnicą, że jeden z połączonych ze sobą zbiorników jest wprost ekstremalnie wielki i odpowiada całości atmosfery ziemskiej.

Oczywiście również tego typu model ma zastosowanie praktyczne i nadaje się do pozyskiwania energii. Jego zasadniczą wadą jest duża bezwładność atmosfery ziemskiej i niewielka wrażliwość na szybkie zmiany TG.

Zobacz galerię zdjęć:

I.C
O mnie I.C

taki jestem i ...

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie