I.C I.C
740
BLOG

Przymrozki przygruntowe - Cześć druga

I.C I.C Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 6

 

 

Tak jak to przewidziałem w moim poprzednim artykule o pogodzie, koniunkcja Ziemi z Saturnem w dniu 11.05.2014 oraz następujące po niej wyjście ze strefy wysokich wartości Tła Grawitacyjnego spowodowało cały szereg zjawisk pogodowych związanych ze znacznym spadkiem globalnej temperatury na Ziemi.

http://pogadanki.salon24.pl/582897,przygruntowy-przymrozek

Zmiany te miały lokalnie bardzo gwałtowny charakter i były zauważalne również w Europie, gdzie temperatura powietrza zaczęła gwałtownie spadać i towarzyszyło temu wystąpienie huraganowych wiatrów.

W innych krajach zmiany te przybrały jeszcze bardziej katastrofalne rozmiary, tak jak np. w USA, gdzie w zachodnie rejony powróciła prawdziwa zima z dużymi opadami śniegu. Pozostałe rejony USA nawiedzone zostały przez burze i tornada z opadami deszczu.

http://www.weather.com/news/weather-winter/winter-storm-zephyr-state-state-impacts-20140511

To jednak nic w porównaniu z tym co wydążyło się w Chinach, gdzie w mieście Senchen najwieksze od lat ulewy dosłownie zamieniły to miasto w jedno wielkie jezioro.

http://www.scmp.com/news/hong-kong/article/1510155/downpour-shenzhen-cripples-rail-link-hong-kong-guangzhou

Oczywiscie to nie wszystkie tego typu zjawiska jakie zanotowano po koniunkcji Saturna i Ziemi i o innych będziemy się dowiadywać w następnych dniach.

 

Oczywiscie moje ostrzeżenie o przymrozkach nie straciło na aktualności. Wprost przeciwnie, niebezpieczeństwo ich wystąpienia gwałtownie wzrosło.

I.C
O mnie I.C

taki jestem i ...

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie